دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

تشکیل کارگروه های افزایش کارایی منابع مالی ، فیزیکی ، انسانی و مدیریت بهینه آنها

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۱ | 
کارگروه  افزایش کارایی منابع مالی ، فیزیکی ، انسانی و مدیریت بهینه آنها با حضور رییس دانشگاه صبح امروز سه شنبه 30 آبان 96 در مرکز همایش های رازی برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی  دانشگاه علوم پزشکی ایران: کارگروه  افزایش کارایی منابع مالی ، فیزیکی ، انسانی و مدیریت بهینه آنها  با حضور  دکتر ناصری پور رییس دانشگاه ، دکتر مبارکی معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر توکلی معاون درمان، سرابی مدیر بودجه، مزدکی مدیر امور مالی، روسا و مدیران بیمارستان ها و روسای مالی مراکز درمانی صبح امروز سه شنبه 30 آبان ماه برگزار شد.

دکتر ناصری پور عنوان کرد: رسیدن به جایگاه دانشگاه نسل سوم نیازمند زیر ساختهای لازم و فرهنگ سازی می باشد.
وی افزود: هدف از برگزاری این کارگروه تمرکز بر کاهش هزینه ها و اصلاح ساختارهای دانشگاه است که در سه بخش کاهش کسورات ، کاهش مصرف انرژی و نظام پرداخت عملکردی با همفکری و همکاری روسا و مدیران بیمارستانها و استفاده از تجربیات بتوان یا ارایه یکسری راهکارهای مناسب ، وضعیت را بهبود بخشید.
رییس دانشگاه ضمن اشاره به عادلانه بودن نظام پرداخت عملکردی بیان کرد: برای عملیاتی کردن این نظام باید یک مجموعه مدیریتی در مراکز در نظر گرفته شود  .همچنین برای کاهش کسورات و ارتقا وضعیت سیستم ،نظام پیشنهادات در همه بخشها تشکیل و مشوق های فردی و جمعی برای پیشنهادات کاربردی در نظر گرفته شود.
دکتر ناصری پور ضمن فراخون همفکری و همکاری همه اقشار دانشگاه تاکید نمود: روسای بیمارستانها می بایست از تجربیات و دانش علمی اعضای هیئت علمی استفاده نمایند و با ایجاد تعاملات سازنده شاهد اتفاقات خوب و افزایش بهره وری در آینده نزدیک باشیم.
وی تصریح کرد: با همکاری و پیگیری معاونت توسعه در نظر داریم تا منابع جدید به سیستم تزریق نماییم و با داشتن  دستورالعمل  شفاف و مشخص  و پاسخگویی مناسب سیستم  ، پایداری اقتصادی در مراکز ایجاد شود.

در ادامه دکتر مبارکی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه گفت: بخش عمده درآمد اختصاصی از محل مراکز درمانی تامین می شود.
وی ضمن اشاره به رویکرد مشارکت جویانه اظهار کرد: در این سه کارگروه  پیرامون شناسایی علل کسورات و بررسی وضعیت موجود و ارائه راهکارهای مناسب  و طرح الگوی پیشنهادی بحث و تبادل نظر می شود.CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 618 بار   |   دفعات چاپ: 80 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر